Jak obchodzić Wielkanoc?

Wielkanoc to święto religijne obchodzone przez chrześcijan, ale często świętują je także ludzie innych wyznań. Wielkanoc to święto religijne, które upamiętnia zmartwychwstanie Jezusa. Wielkanoc można obchodzić na wiele sposobów, np. wspólne obiady, spotkania rodzinne, czy też spędzać czas na malowaniu jajek.

Zabawy wielkanocne dla dzieci

malowanie wielkanoncych jajek1. Malowanie jajek. W okresie wielkanocnym w prawie każdym supermarkecie można kupić zestaw do malowania jajek. Pozwól dzieciom udekorować jajka na Wielkanoc, gotując je na twardo. W różnych kubeczkach zwykle umieszcza się różne kolory barwnika. Aby dodać koloru, jajka można zanurzyć w barwniku. Jajka można też barwić akwarelami lub kremem do golenia. Podczas dekorowania jajek dzieci powinny być ubrane w stare ubrania. Może to być nieładne.

2. Polowanie na jajka wielkanocne. Polowanie na jajka wielkanocne jest najważniejszym punktem Świąt Wielkanocnych. Poproś dzieci o ukrycie prawdziwych jajek, które ozdobiły. Można też wypchać plastikowe jajka smakołykami i ukryć je w całym domu. Z plastikowych jajek można zrobić zdrowsze przekąski, takie jak płatki śniadaniowe lub precle. Niektóre plastikowe jajka są ozdabiane wersetami biblijnymi przez rodziny religijne. Na wypadek, gdyby łowcy znaleźli wszystkie jajka, zapisuj, gdzie zostały ukryte. Jest to szczególnie ważne, jeśli ukrywasz prawdziwe jajka, ponieważ w końcu zgniją. Ty i Twoja rodzina możecie wziąć udział w wielkich wielkanocnych polowaniach na jajka, organizowanych przez lokalne organizacje lub społeczności. Dowiedz się, czy w Twojej okolicy organizowane jest polowanie na jajka wielkanocne.

3. Przygotuj koszyczki wielkanocne. Koszyczki wielkanocne to ważna tradycja wielkanocna. Dzieci uwielbiają otwierać po przebudzeniu koszyczek wypełniony wielkanocnymi smakołykami. W okresie świątecznym koszyczki można kupić w domach towarowych. Można je wypełnić słodyczami lub małymi zabawkami. – Jeśli ktoś jest religijny, może dodać do środka plastikowe jajka z wersetami biblijnymi. Przekąski nie muszą być niezdrowe. W koszyku wielkanocnym można dać dzieciom zdrowe przekąski, np. świeże owoce. Alternatywą dla jedzenia mogą być drobne zabawki, takie jak małe plastikowe zwierzątka lub pluszaki.

4. Wypieki z motywem króliczka Dzieci uwielbiają króliczka jako element świąt wielkanocnych. Upiecz wypieki, które wyglądają jak króliczki. To świetny sposób, aby rozbudzić w dzieciach entuzjazm związany z tym świętem. Używając foremek w kształcie króliczków, możesz zrobić ciasteczka cukrowe, które są wykrawane. Upiecz trzy bułeczki cynamonowe. Aby stworzyć konstrukcję przypominającą bałwana, sklej ze sobą dwie cynamonowe bułeczki, a następnie przetnij je na pół. Bułka cynamonowa będzie miała dwie połówki. Zrób królicze uszy, umieszczając je blisko końca. Następnie pokoloruj króliczka serkiem śmietankowym. Do wykonania oczu możesz użyć kawałków czekolady lub jagód.

5. Dekorowanie z dziećmi. Dekorowanie na święta to ulubione zajęcie dzieci. Małe ozdoby można znaleźć w lokalnych sklepach z artykułami dla dzieci lub w domach towarowych. Dostępne są także poradniki online. Dzieciom może się spodobać na przykład robienie kurczaczków lub zajączków z filcu lub papieru konstrukcyjnego. Naklejki na okna to świetna zabawa dla małych i dużych dzieci, ponieważ łatwo je przykleić. Można poprosić dzieci o przygotowanie podkładek z papieru kartonowego na wielkanocny obiad lub brunch.

Świeckie podejście do obchodzenia świąt

1. Wybierz się na wycieczkę z rodziną lub przyjaciółmi. Wielkanoc często świętuje się, gdy pogoda się ociepla. Można świętować Wielkanoc w miejscach, gdzie jest ona uważana za początek wiosny. W Niedzielę Wielkanocną można wybrać się na spacer lub wędrówkę lokalnym szlakiem. Można też wybrać się z rodziną i przyjaciółmi na spacer na łono natury, nawet jeśli nie mieszka się w pobliżu lasu. Zamiast jechać samochodem do ulubionej lodziarni, można tam dojść pieszo lub dojechać rowerem.

2. Zjedz wielkanocny brunch. Wiele osób lubi jeść wielkanocny brunch wczesnym popołudniem. Specjalny wielkanocny brunch można zjeść w restauracji. Zaproś przyjaciół i rodzinę na wspólny, uroczysty posiłek. Jajka faszerowane i jajecznica to dobre propozycje dań wielkanocnych ze względu na ich połączenie z jajkami. Wiele osób lubi szynkę jako danie główne na Wielkanoc. Do wielkanocnego posiłku można dodać tłuczone ziemniaki i glazurowaną marchewkę. Zastosuj wiosenną kolorystykę. Użyj pastelowych kolorów talerzy, serwetek i obrusów, a także sztućców.

3. Zasadź coś, co uczci nowe życie. W wielu miejscach na świecie Wielkanoc jest obchodzona jako święto życia, ponieważ przypada na wiosnę. Odwiedź lokalną szklarnię, aby kupić nasiona. Można je zasadzić w ogrodzie lub w pojemniku w domu. Możesz uczcić Wielkanoc, sadząc nowe kwiaty i inne rośliny.

4. Spędź czas z przyjaciółmi i rodziną. Święta to wspaniały czas na spędzenie czasu z bliskimi i cieszenie się wspólnym czasem. Warto skorzystać z Wielkanocy, ponieważ większość ludzi ma wtedy wolne. Aby Święta Wielkanocne były niezapomniane, zaplanuj je wspólnie z rodziną i przyjaciółmi. Możesz spotkać się z przyjaciółmi na obiedzie w Niedzielę Wielkanocną.

5. Aby zachować wspomnienia, rób co roku zdjęcia. Fotografie pomogą Ci zapamiętać święta. Na każde wydarzenie, takie jak brunch czy kolacja, należy zabrać ze sobą aparat fotograficzny. Można zrobić wspaniałe zdjęcia, które pozwolą zachować wielkanocne wspomnienia na wiele lat.

Religijne świętowanie Wielkanocy

1. Zwróć uwagę na znaczenie każdego dnia Wielkanocnego weekendu. Wielkanoc to więcej niż jedno święto. Wielki Tydzień jest kolejnym krokiem do świętowania zmartwychwstania Chrystusa. Rozważ biblijne znaczenie Niedzieli przed Wielkanocą, znanej również jako Niedziela Palmowa. Weź udział w specjalnych nabożeństwach, jeśli twój kościół je organizuje. Od Niedzieli Palmowej do Wielkiego Wtorku krążą opowieści biblijne o Chrystusie wjeżdżającym do Jerozolimy. Historia prześladowania Jezusa rozpoczyna się, gdy w Wielką Środę Judasz zdradza Jezusa. Wielki Czwartek to dzień, który upamiętnia Ostatnią Wieczerzę Jezusa z uczniami. Wielki Piątek to dzień, w którym Jezus umarł na krzyżu. Wielka Sobota i Niedziela (lub Wielkanoc) to dwa ostatnie dni Wielkiego Tygodnia. Dni te są poświęcone świętowaniu zmartwychwstania Chrystusa.

2. Weź udział w nabożeństwach wielkanocnych w swoim kościele. Niemal w każdym kościele chrześcijańskim odbywają się nabożeństwa wielkanocne. Dokładna treść nabożeństwa wielkanocnego jest różna w poszczególnych kościołach. Uczestnictwo w każdym nabożeństwie wielkanocnym to świetny sposób na zastanowienie się nad chrześcijańskim przesłaniem tego święta. W wielkanocny poranek należy wybrać się do kościoła. Rozważ możliwość zaoferowania zajęć Szkółki Niedzielnej w Niedzielę Wielkanocną dla dzieci poniżej piątego roku życia. Dzieciom czasem trudno jest pojąć tragiczną historię śmierci Chrystusa ze względu na przerażający temat. Wykwalifikowany nauczyciel Szkółki Niedzielnej może pomóc dziecku w zrozumieniu sensu i znaczenia Wielkanocy.

3. Przeczytaj historię o Wielkanocy w swojej Biblii. Poświęć trochę czasu na przeczytanie historii wielkanocnej podczas weekendu wielkanocnego. Pomoże ci to dostrzec prawdziwe znaczenie tego święta. Przypominając sobie, dlaczego obchodzone jest to święto, można bardziej związać się ze swoją wiarą i jej tradycjami. Nowy Testament zawiera wiele historii związanych z Wielkanocą, które są opisane w księgach Mateusza, Marka, Łukasza i Jana. Jeśli masz dzieci na tyle małe, że nie rozumieją historii o Wielkanocy, możesz znaleźć Biblię dla dzieci, która ją wyjaśnia. Pomoże to dzieciom zrozumieć znaczenie śmierci i zmartwychwstania Jezusa.

4. Przedyskutujcie śmierć Jezusa z rodziną. Święta Wielkanocne są przede wszystkim poświęceniem przez Boga swojego jedynego Syna, który zapłacił za Twoje grzechy. Porozmawiajcie o tym z rodziną. Porozmawiajcie o ofierze, jaką Bóg złożył dla was w Wielki Poranek lub w Wielką Sobotę. Dlaczego powinieneś być wdzięczny za śmierć, zmartwychwstanie i ofiarę Jezusa? Wypisz na kartce papieru grzechy, które popełniłeś. Następnie poproś, aby wszyscy razem zrobili to w Wielką Sobotę.

5. Zwróć uwagę na osobiste znaczenie Świąt Wielkanocnych. Pomocne może być zwrócenie uwagi na znaczenie świąt poprzez uczestnictwo w nabożeństwie lub czytanie opowiadania wielkanocnego. Można odkryć znaczenie Niedzieli Wielkanocnej, poświęcając trochę czasu na refleksję nad nią.

Zastanów się nad swoją religią. Co twoja wiara zrobiła dla ciebie? Jakie lekcje wyniosłeś z chrześcijaństwa? Czego nauczyłeś się od Jezusa? Te pytania można zadać członkom rodziny. Można poprosić wszystkich, aby zebrali się wokół stołu i podzielili się czasem, kiedy nauki Chrystusa wpłynęły na ich zachowanie.